Výběr z monitoringu ČTK

Obrana prodává 23 nepotřebných nemovitostí za 247 milionů korun


Praha 5. listopadu (ČTK) - Ministerstvo obrany nabízí 23 nepotřebných objektů za celkovou cenu 186 milionů korun. V prosinci se chystá nabídnout dalších 27 nemovitostí za 247 milionů korun. ČTK to  sdělil Vladimír Lukovský z tiskového oddělení ministerstva. Úřad letos prodal nepoužívaný majetek za více než miliardu. Z toho přes 800 milionů obdržel za reality a téměř 250 milionů korun za movitý majetek.

"Aktuální nabídce svým počtem dominují především pozemky v různých lokalitách ČR," sdělil ČTK ředitel agentury pro nakládání s nepotřebným majetkem ministerstva obrany Josef Lachman. V nabídce je 17 pozemků, například bývalá posádková střelnice v Čáslavi, cvičiště Květná nebo pozemky u letiště ve Vyškově.

Součástí inzerátu zveřejněného na webu jsou také areál ubytovny Jaslo v Hranicích za 26 milionů korun, sklad v Bukovanech u Týnce nad Sázavou za 35 milionů a pevnostní areál v Olomouci za 32 milionů korun. Obrana prodává i nepotřebný posádkový dům ve Vyškově za 35 milionů a dva bunkry, takzvané řopíky, v Horním Benešově, každý za 58.000 korun.

Obrana nabízí nepotřebné nemovitosti letos po osmé. Další výběrové řízení plánuje vyhlásit na počátku prosince. Nabídne majetek, který nebyl odprodán v minulých výběrových řízeních, se sníženými prodejními cenami. "Nabídku doplní další nemovitý majetek nově připravený k prodeji," uvedl Lukovský.

Armáda řadu objektů opustila po přechodu na profesionální strukturu, když zredukovala posádky i množství vojenské techniky. Nepotřebný majetek obrana nejprve nabízí k bezplatnému převodu ostatním státním institucím. Pokud o něj není zájem, nabídne je k prodeji občanům. Výnosy z prodeje nepotřebného majetku plynou zpět do rozpočtu ministerstva obrany a jsou investovány do funkčních posádek a nemovitostí.

tmn mal

 

Logo_ARK_piktogram

Kurz

Obchodník
s realitami

vč. zkoušky odborné způsobilosti

od
13.3.2018
v Praze

Přihláška
a podrobné
info zde