Výběr z monitoringu ČTK - 2.4.2014

Investoři do komerčních nemovitostí v ČR letos dají o 40 pct více


 Praha 1. dubna (ČTK) - Zájem o investice do komerčních nemovitostí v ČR letos výrazně stoupá. Majitele by letos mohly změnit budovy za celkem 1,4 miliardy eur (38,36 miliardy Kč), což by znamenalo meziroční nárůst o 40 procent. Vyplývá to z nejnovější studie, kterou  zveřejnila realitní poradenská společnost Cushman & Wakefield (C&W). V celé Evropě by přitom realitní investice letos měly růst o 12 až 13 procent.

"V prvním čtvrtletí letošního roku stoupala poptávka po investicích v České republice. Je to trend, který nastartoval už v loňském roce. Česká republika je - z pohledu zahraničních investorů - zpět na investiční mapě," poznamenal vedoucí investičního týmu v C&W v ČR Jiří Fousek, podle nějž je dalším důležitým faktorem snadnější dostupnost úvěrů.

Investoři budou cílit hlavně na kanceláře. "Kancelářské objekty budou tradičně i letos dominovat investičnímu trhu, zároveň však vnímáme trvající silný zájem o logistiku a věříme, že letos podíl na celkovém investičním objemu výrazně překročí dlouhodobý průměr. Zejména zahraniční investoři mají zájem na nákupu maloobchodních nemovitostí, ale nabídka kvalitních produktů je v tomto segmentu limitována," poznamenal Fousek.

Aktivní by měli být i domácí investoři, což potvrzuje například aktuální realitní transakce, kdy nemovitostní fond České spořitelny na konci března koupil od německého developera za 950 milionů korun administrativní budovu Qubix v Praze 4. "Pozitivní je, že významnou část nákupů komerčních nemovitostí zrealizují opět domácí investoři - svědčí to o postupném vyzrávání českého trhu," podotkl Fousek z C&W.

Globální investice do komerčních nemovitostí by letos podle C&W měly vzrůst meziročně o 13 procent na 968 miliard eur (26,5 bilionu korun). Nárůst aktivity investorů by měly táhnout hlavně USA a západní Evropa.

fis mkv mol

 

 

 

Logo_ARK_piktogram

Kurz

Obchodník
s realitami

vč. zkoušky odborné způsobilosti

od
13.3.2018
v Praze

Přihláška
a podrobné
info zde