30 let ARK ČR ve Žlutých lázních

Oslava našeho krásného kulatého výročí proběhla úspěšně v pátek 20. srpna 2021 ve Žlutých lázních.

Zpráva o termínu a náplni akce kolovala éterem snad po všech myslitelných kanálech. Snad jen pro představivost čtenářů stojí za to vyjmenovat, že zpráva o oslavě kolovala prostřednictvím direct mailů z centrály Asociace, ale také od partnera akce Sreality všem jejich klientům, byla šířena po sociálních sítích, zejména prostřednictvím FB. Bannerová reklamní upoutávka na Srealitách probíhala cca měsíc. Do avizování akce se zapojila samozřejmě i media tištěná formou článků o výročí Asociace, ale také se prezentovala řada podcastů.

Byl to vlastně i takový malý test, kdo a jak bude reagovat. Kolik realitních profesionálů se vlastně chce neformálně setkat, mají-li čas.  Srdečně byli totiž zváni úplně všichni realiťáci. Užívám tohoto termínu přesto, že jej vlastně moc rád nemám. Ale je krátký a všem celkem jasný. „Realitní zprostředkovatel“ zní tak nějak prapodivně, i když je to vlastně snad jediný oficiální název naší profese. Mně by se více zamlouvalo, kdyby to byl realitní makléř. Zní mi to tak nějak lépe. Ale nic, co se líbí mně, není vůbec důležité. Důležité je, že se nás, ať už realiťáků, realitních makléřů nebo zprostředkovatelů, sešlo více než 300. Vzhledem ke zvolenému prázdninovému termínu a protikovidovým restrikcím, či opatřením si myslím, že to byl počet pěkný.

Můžeme se dnes ptát, proč jsme zvolili pro oslavu 30 let právě tuto formu. SPORT- OSLAVA – KONCERT. A vysvětlení je celkem jednoduché. Oslavit výročí jsme považovali za nutné, ale v době, kdy se vše začalo připravovat, to kvůli kovidu vypadalo tak, že to možná ani možné nebude…  Proto se na jaře Asociační rada rozhodla, že namísto velkolepého kongresu, či konference, zvolí neformální setkání pod širým nebem. A tak se také stalo. Ostatně pokud situace dovolí, pak máme před sebou 19. října 2021 Realitní kongres 2021, který se pořadatelská agentura rozhodla udělat po dvanácti letech letos online, ale nikoliv jako streamovanou konferenci, ale natočenou na filmovou techniku ve studiu a po úpravách bude distribuovat neomezeně zdarma a za měsíc na to 8. listopadu FINfest REALfest , na kterých bude na „oficiality“ ještě dost příležitostí.

Já si ale myslím, že neformální oslava ve Žlutých lázních se povedla a svůj účel splnila. Ostatně mi to potvrzují ohlasy všech, kteří se zúčastnili. Přivedla totiž dohromady členy i nečleny Asociace a z čeho já mám osobně největší radost – zejména mladou generaci realitních makléřů. Všichni do jednoho hrdě reprezentovali svoje značky v rámci sportovního klání a zároveň, bez jakýchkoli problémů – napříč značkami, se dokázali spolu bavit.

Jedna věc mne však potěšila ještě víc. Na tuto ryze neformální akci se přišlo podívat i několik zakládajících členů Asociace. Nedá mi to, abych nezmínil alespoň některé a snad se nedotknu těch, které nevyjmenuji, protože nechci zde vypisovat dlouhý jmenný seznam… Ale musím zmínit, že se u jednoho stolu se sešli například druhý prezident Asociace Ing. Ivan Žikeš, ale také Vladislav Vimr, kterého můžeme směle nazvat „otcem“ realitně profesního vzdělávání Asociace. Vedle mnoha dalších nás pozdravit přišli také kolegové z Národní asociace realitních kanceláří Slovenska, ale také přátelé z Irské realitní asociace a Řecké asociace realitních kanceláří.

Jan Borůvka

Nastavení soukromí

Soubory cookie používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah konkrétním uživatelům a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte. Předvolby můžete spravovat tlačítkem Nastavení soukromí. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat.