Reality bez rizika

10. 2. 2024

Máte k dispozici souhrnný přehled o průběhu realitních obchodů?

Automatické prodloužení smlouvy o zprostředkování

3. 2. 2024

Jednám s realitní kanceláří o prodeji mojí nemovitosti. V předloženém návrhu výhradní  smlouvy o zprostředkování je uvedeno, že po uplynutí doby trvání smlouvy se tato smlouva automaticky prodlužuje. Je toto ustanovení smlouvy v pořádku?

Jak se daní prodej přebytků elektřiny ze solárního zdroje

16. 12. 2023

Fyzická osoba nechala vybudovat na střeše rodinného domu solární elektrárnu. Vyrobená elektřina se ukládá do záložních baterií (akumulátorů). Přebytky, tzv. přetoky, prodává MND. Jak se příjmy z prodeje elektřiny zdaňují?

Soukromá inzerce a realitní kanceláře

21. 11. 2023

Před několika dny jsem podal inzerát na prodej svého bytu v OV a teď čelím záplavě telefonátů. Z mnohých ani není patrné, zda se jedná o přímého zájemce o koupi nebo o realitní kancelář.

Jak lze tomuto stavu čelit?

Exkluzívní zprostředkovatelská smlouva s realitní kanceláří – je to výhodné pro klienta?

11. 10. 2023

Dobrý den, ráda bych prodala dům zděděný po rodičích. Prosím o radu zda je lepší oslovit jednu realitní kancelář a uzavřít s ní exkluzivní smlouvu, či jednat s více RK?

Trhlina ve zdi nabízené nemovitosti

21. 9. 2023

Při prohlídce rodinného domku, který máme v úmyslu koupit, jsme narazili na trhlinu ve  zdi. Realitní makléř mně ujistil, že na statiku domu tato trhlina nemá vliv. Pokud domek koupíme a následně se ukáže, že je nutná oprava, aby byla zajištěna stabilita domu, je makléř za svoje chybné trvzení odpovědný? Mohu po něm žádat náhradu škody?

Stížnosti na realitní kanceláře – postup při podání stížnosti na člena ARK ČR

17. 9. 2023

Chtěl bych podat stížnost na realitní kancelář. Jak mám postupovat?

Hledání obchodních prostor – sdělení adresy nemovitosti

11. 8. 2023

Protože hledám obchodní prostory k pronájmu, obrátila jsem se na jednu realitní kancelář, která inzeruje pronájem konkrétního obchodu, s dotazem, na jaké ulici se uvedené prostory nachází?

Tam mi bylo odpovězeno, že mi tuto informaci sdělit nemůžou.

Rušení nočního klidu v bytovém domě

10. 7. 2023

V našem bytovém domě máme problém s opakovaným rušením nočního klidu (hlasitá hudba a další hluk z jednoho bytu). Jsme společenství vlastníků (původně družstevní dům).

Co s tím?

Podmínky osvobození od daně z příjmu při prodeji jednotky

10. 6. 2023

Finanční úřad chce po prodávajícím prokázat podmínky pro osvobození příjmu od daně, konkrétně že v bytové jednotce bydlel po dobu alespoň dva roky. Správci daně vadí, že prodávající neměl na adrese bytové jednotky zapsané trvalé bydliště v občanském průkazu. Je možné prokázat tuto skutečnost svědeckou výpovědí? Je možné se zúčastnit výpovědi svědka?