HomeStaging

HomeStaging není úklid bytu

Opravdu nepotřebujete využívat služeb realitních kanceláří?

Chcete koupit, prodat, najmout či pronajmout byt či jinou nemovitost? Seznamte se s důvody kdy a proč je dobré obracet se na odborníky v oboru.

Realitní činnost a profesní sdružení

Úvaha ing. Jaroslava Novotného, prezidenta ARK ČR  na téma Realitní činnost a profesní sdružení

Podle provize realitní kancelář raději nevybírejte

Úvaha ing. Jaroslava Novotného, prezidenta ARK ČR, o kritéríích při výběru realitní kanceláře.

Proč exkluzivita? Často kladená otázka…

Úvaha ing. Jaroslava Novotného, prezidenta ARK ČR, o stále aktuální otázce exkluzivních zprostředkovatelských smluv.

7 mýtů o prodeji nemovitostí, které prostě musíte znát.

Mezi veřejností bohužel koluje několik mýtů ohledně prodeje nemovitostí a realitních makléřů. Pokusím se je uvést na pravou míru. Prodej nemovitosti se velmi změnil. To, co fungovalo před dvěma a více lety bohužel nefunguje dnes. Navíc je mnohem více nemovitostí na prodej, a ty zvyšují konkurenci právě té vaší nemovtosti, kterou jste se rozhodli prodat. Přitom počet přímých zájemců je víc a víc omezený.

Příprava zákona o realitním zprostředkování pokračuje.

Zástupci ARK ČR jednali s ministryní Klárou Dostálovou o Zákonu o realitním zprostředkování.

Bez realitky není bez rizika

V poslední době řada seriózních realitních makléřů čelí agresívní negativní kampani.

S realitkou nebo bez realitky

V souvislosti s rozvojem  elektronického obchodování se i na trhu s nemovitostmi vyprofilovaly elektronické služby. Nabízejí obdobné či totožné služby jako klasické realitní kanceláře, přestože klientům sdělují, že vlastně realitkou nejsou.   Některé se více či méně ostře vymezují vůči činnosti klasických realitních kanceláří. Prezentují se tak, že poskytnou stejný rozsah služeb za mnohem nižší odměnu a někteří se vymezují i tak, že  klienta neokradou jako v klasické realitní kanceláři. Myslím, že je to zbytečné a nekorektní.

Odborná způsobilost realitních makléřů

Rád bych tímto článečkem rozpoutal diskusi. Pusťte se se mnou do polemiky. Kdo je vlastně odborně způsobilým? Samozřejmě, že mluvím o realitním zprostředkovateli, makléři, agentovi, brokerovi nebo jak už se to ta naše profese všelijak dnes nazývá. Česky je to prostě odborně způsobilý pracovník realitní kanceláře. Ať už je to zaměstnanec nebo osoba samostatně výdělečně činná, která se realitním zprostředkováním zabývá na základě naší stále ještě platné legislativy. Živnost volná – tam podle našich legislativců zatím patříme.