Je třeba se pomstít všem, rozumějte tomu !

Je třeba se pomstít všem, rozumějte tomu !

Poslední dobou se objevují na veřejnost zprávy společenských kormidelníků o některých chystaných opatřeních v různých oborech.

Tak nějak v poslední době přijímám některé zprávy s velkými rozpaky. A to je velmi opatrné konstatování. Mám pocit, že většina společností nám blízkých a i ta naše, se chce pomstít všem, kteří tvoří nějaké hodnoty, pracují, chovají se společensky odpovědně a dodržují tradice.

Tak například  jsme doposud  byli vychováváni a i své potomky  vychováváme k šetrnosti. Není dobré plýtvat. A ani elektřinou ne. Šetříme tím přírodu, přírodní zdroje, šetří se tím pokladny obcí, měst a samozřejmě šetříme i vlastní kapsu. Výrobci vyrábějí stále spořivější spotřebiče, zakázali jsme klasické žárovky. Všude máme halogeny, ledky, budujeme větrníky, A++++, prostě šetříme ! Dneska jsem se dočetl, že na tento přístup doplatí ti nejchudší a že je v jejich zájmu neplatit za to, co skutečně spotřebují. Budou muset platit za to, co by k nim mohlo teoreticky přitéct. Pane, to je objev. A zdůvodňuje a obhajuje to ten, kdo by měl naopak hájit zájmy svých občanů a starat se o jejich blaho. A tak budeme svítit, topit, řezat,  brousit jen se bude kouřit a ti nejchudší nám to v jističích zaplatí.  Spravedlivě všem. Řešení však je. Pořiďte si menší jistič. Pak si nezapnete ani varnou konvici a maželka bude z kuchyně ráno křičet – vypni holicí strojek, chci si v kuchyni rozsvítit. Co jsme komu udělali, že se nám ti, které si platíme proto, aby nás chránili, zajistili bezpečné a normální fungování státu, mstí touto plánovanou šikanou. Koho tím chtějí chránit, pro koho pracují?  Rozumíte tomu?

To by také  někdo  mohl spočítat, kolik potravin by za den snědl dospělý člověk, který se nešetří a v podstatě se přežírá. Hodnota takového jídla by se vyčíslila v průměrných cenách pražských restaurací a všichni dospělí by z toho platili do státní kasy 21% možného ročního penězotoku nákladů potravinové  spotřeby tohoto jedince. To proto, že ústa mají přibližně všichni stejná a pokud se někdo nepřežírá, je to jeho chyba a zaplatí za to. Potrestal bych tím ty, kteří se nechtějí sami potrestat žaludečními a cévními problémy. Ať mají za co zdravotní pojišťovny utrácet. Tomu rozumím.

Další dnešní prima zprávou bylo to, že v sousedním Polsku plánují ještě více zdanit drobné obchodníky a víkendový prodej v maloobchodě. Myslím si už, že si to také ti živnostníci zaslouží. Všem, kteří volili polskou konzervativní vládu, je třeba se za to pomstít. Výnosy z těchto nových daňových tržeb půjdou na podporu porodnosti. Rozumíte tomu?

Tak si to tak nějak vysvětluji, že je zase třeba potrestat  ty, kteří zajišťují služby těm, kteří mají vklidu plodit děti? Nevykládám si to špatně? Asi jo, ploďte děti, my vám na to přidáme. Dělejte to však jen ve všední den a blízko obřího nákupního centra. Kdybyste přitom totiž dostali hlad, žízeň nebo potřebovali něco jiného, tak jinde a jindy si to nenakoupíte.

A tak už mi jen chybí zpráva, že bychom se měli také pomstít ženám. Aby nás nebo naše nové spolubydlící neprovokovaly svou krásou a oblečením. Koledují si o to. Měli bychom v zájmu společenského klidu v celém našem  regionu skoncovat s tím, aby se řešily kvóty na jejich účasti v orgánech společností, v zastupitelstvech či dokonce ve vládách a uniích. Sice jsme to doposud razili, chtěli jsme ty naše ženy mít na očích, chtěli jsme jim dát více prostoru a zrovnoprávnit jejich postavení vůči mužům. Byli jsme však pomýlení. Šetříli jsme tím, čím jsme nikdy nemuseli. Hájili jsme zájmy těch, kteří tvoří ekonomické jádro služeb a pracovali i o víkendech. Je třeba toto vše potrestat. Rozumím tomu.

Postupně se napravuji a měním. Už možná i chápu, že daň z převodu nemovitosti musí zaplatit ten, kdo za nemovitost platí a peníze vydává. Je to přece logické. Logicky je tak tomu skoro v celém našem unijním regionu. Tak proč by tomu tak nemělo být i u nás.  Nelogické je, aby daň platil ten, kdo peníze přijímá. Rozumíte tomu?

No vlastně už to není daň z převodu majetku, ale daň za nabytí majetku. Ale vždyť ji platí  ten, kdo už ty peníze zdanil, když je vydělával. Ale co když ne. Je třeba ho potrestat.  No ale  i ten, kdo tu nemovitost prodává, také před tím danil. Neměli bychom ho také potrestat? Tak tomu teda zase už nerozumím. Nebylo by lepší tuto daň zrušit a zavést tu z toho potravinového toku ?

No alespoň jedna dnešní dobrá zpráva o tradičních jistotách. Prezident Hollande zrušil oběd či večeři s prezidentem Hasanem Rúháním, protože si prezident Rúhání nepřál, aby se podávalo víno. No a ještě prý chtěl vidět pana Hollanda v tunice, která zakrývá křivky jeho těla.  „Zaplaťpánbůch“, nějaký pořádek by měl být zachován! Tomu rozumím.

Jaroslav Novotný

Nastavení soukromí

Soubory cookie používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah konkrétním uživatelům a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte. Předvolby můžete spravovat tlačítkem Nastavení soukromí. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat.