Profesní vzdělávání

Úvodní informace

Již více než  třicet let se zabýváme profesním vzděláváním realitních makléřů v České republice. Díky této již  dlouhé zkušenosti víme, že umíme poskytnout to nejlepší v oboru profesního vzdělávání pro realitní kanceláře a naši absolventi nám to potvrzují mimo jiné tím, že se k nám pravidelně vracejí nebo k nám posílají své spolupracovníky a zaměstnance. Kurzy jsou organizovány ARK ČR nebo její dceřinou společností – Informačním centrem ARK, spol. s r.o.

Naším snažením nepřestává být zvyšování kvality služeb poskytovaných všemi realitními kancelářemi a zejména těmi sdruženými v naší Asociaci. Požadavek na kvalitu klade vysoké nároky na úroveň realitních makléřů, prodejců nemovitostí, správců nemovitostí, dražebníků a všech ostatních, kteří působí v oborech a oblastech souvisejících s obchodováním s realitami. Jejich vzdělávání nezbytně vyžadují neustále se měnící právní normy dotýkající se oblasti nemovitostí. Stejně jako Asociace klade důraz na profesionalitu, klade ho stejnou měrou také na etiku při poskytování realitních služeb.

Z našich cílů a požadavků praktické každodenní realitní činnosti plynou témata každoročního vzdělávání, která průběžně konzultujeme jak s účastníky kurzů, tak s přednášejícími lektory i dalšími odborníky. Přednášejícími na našich kurzech jsou např. majitelé realitních kanceláří, učitelé z vysokých škol, advokáti, daňoví poradci, ekonomové, soudní znalci v oboru nemovitostí, psychologové. Někteří jsou členy odborných komisí legislativní rady vlády a přímo se na tvorbě či novelizaci právních norem podílejí.

Těšíme se, že také Vy navštívíte některý z našich vzdělávacích programů.

Organizační pokyny

Jak objednávat kurzy

Účast na kurzech lze objednávat písemně, e-mailem na adresu: kurzy@arkcr.cz , z webových stránek www.arkcr.cz, kde u každého kurzu je formulář „Závazná přihláška“, popř. telefonicky. Přijatou přihlášku potvrzujeme e-mailem. Platby za kurz: po přijetí přihlášky posíláme e-mailem zálohovou fakturu, daňový doklad posíláme po obdržení platby na bankovní účet. Po předchozí dohodě je možné platit poplatek za kurz také v hotovosti.

Storno poplatky

Bezplatné storno účasti na kurzu je možné uskutečnit nejpozději do 5-ti pracovních dnů před jeho zahájením. Pokud obdržíme požadavek na storno 2 dny před jeho zahájením, požadujeme 30% z ceny kurzu. Pozdější storno již nelze akceptovat a účastník platí plnou cenu. Respektujeme však účast náhradníka.

Ubytování

Ubytování pro účastníky kurzů nezajišťujeme, na požádání sdělíme kontakty na některá ubytovací zařízení v okolí.

Místo konání

Kurzy, které se konají v Praze se odehrávají v učebně v sídle ARK ČR, v Praze 10, Strašnická 3165/1b.

Občerstvení

Na všech kurzech mají posluchači k dispozici (v ceně kurzu) nápoje (káva, čaj, minerálky apod.). V Praze je možné obědvat v několika restauracích v blízkém okolí.

Učební texty

U vícedenních kurzů a u většiny jednodenních obdrží účastníci studijní materiály (teze lektora, znění zákonů, odborné publikace apod.)

 

Ing. arch. Jan Borůvka, generální sekretář ARK ČR

Ing. Petr Koranda, manažer vzdělávání

Asociace realitních kanceláří České republiky (ARK ČR) se rovněž podílí na vytváření standardů profesního vzdělávání. V rámci jak našeho členství v EU, tak svých zahraničních kontaktů, kontinuálně se zeměmi Evropské unie, v jejichž většině je vzdělání v oboru a určitá praxe nutnou podmínkou pro udělení licence pro provozování realitní činnosti.

Nastavení soukromí

Soubory cookie používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah konkrétním uživatelům a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte. Předvolby můžete spravovat tlačítkem Nastavení soukromí. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat.